5/5 - (1 vote)

Doba, ve které žijeme, se začala před necelými dvěma lety vymykat ze zaběhlého pořádku, ve kterém fungovala. Ano, v první větě personalizujeme dobu, jako by byla sama ona jediná zodpovědná za stav, ve kterém se momentálně nacházíme, jako by doba nebyla obrazem lidského společenství, které ji prožívá.

My víme, že tomu tak není, ale je mnohem jednodušší vinit „dobu“, něž hledat ve vlastních řadách odpovědi na otázky, které s naléhavosti vyvstávají. To, co z nenadání a nečekaně, vstoupilo do naší každodennosti, byl virus a reakce společnosti na jeho vstup. Máme za sebou několik různých vln a opatření, která nám byla většinou nařizována v dobré víře, že zpomalí, zastaví, omezí působení  smrtícího viru. Momentálně je tomu tak, že virus je zde stále s námi, ale my jsme již jiní.

Po masivních televizních kampaních vyvolávajících strach, po reálných úmrtích blízkých osob na Covid, která přinesla smutek a truchlení a v neposlední řadě v zrcadle zhoršujících se ekonomických podmínek se není co divit, že lidé potřebují odbornou pomoc.

Naše organizace se proto rozhodla poskytovat psychosociální poradenství zaměřené na hledání optimální cesty fungování ve změněném životním prostoru. Jedná se o osobní individuální poradenství v délce dvě hodiny. Předkládanou formu nevolíme náhodně. Míra stresu a zátěže je již obecně značně velká, proto volíme konzultaci trvající dvě hodiny, kdy je v rámci konzultace dostatečný prostor pro pojmenování problému. Myslíme si, že v určitém momentu již není možné poskytovat pomoc on-line v rámci různých moderních zařízení, je potřebný člověk, poradce, který sdílí trápení a problémy v daném místě a daném čase.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *